Rusztowania aluminiowe jezdne

Rusztowanie na kółkach – jakie prace wykonasz?

Wykonywanie remontów, czy innych prac budowlanych, często wiąże się z pracą na wysokości. Do prostych zadań wystarczy drabina aluminiowa, jednak nie w każdej sytuacji będzie odpowiednim narzędziem. Do bardziej skomplikowanych prac lepszym rozwiązaniem będą rusztowania budowlane, które pozwalają na osiągnięcie większych wysokości roboczych. Rusztowanie aluminiowe to obecnie jeden z podstawowych elementów wyposażenia każdej firmy budowlanej – małej, czy dużej. Najbardziej popularne są rusztowania aluminiowe jezdne, czyli przesuwne, ze względu na lekkość oraz mobilność. Taka konstrukcja najczęściej wykonana jest w systemie modułowym – oznacza to, że można ją rozbudowywać o dodatkowe piętra do odpowiedniej wysokości. Jej granica zazwyczaj wynosi około 10–12 metrów, ale można spotkać się także z nieco wyższymi rusztowaniami.

Rusztowania aluminiowe jezdne to produkt, który każda firma budowlana powinna mieć w swoim wyposażeniu. Na rusztowaniu można wykonać:

  • prace budowlane
  • prace wykończeniowe
  • prace malarskie
  • prace konserwacyjne
  • prace instalatorskie
  • prace elektryczne
  • prace dekarskie

Aluminiowe rusztowania budowlane– rodzaje

W ofercie sklepu internetowego Maufer można znaleźć różnego rodzaju sprzęt do pracy na wysokości, w tym profesjonalne rusztowania jezdne aluminiowe, które sprostają potrzebom najbardziej wymagających osób. Odpowiednio dobrana konstrukcja pozwala na bezpieczne i sprawne wykonanie poszczególnych prac, a rusztowania samojezdne zapewniają komfort pracy nawet przy dużych powierzchniach.

Aluminium to we współczesnym świecie jeden z podstawowych surowców. Wykorzystuje się go do produkcji wielu produktów z różnych dziedzin, między innymi sprzętu budowlanego, przemysłowego, czy produktów użytku domowego. Wpływ na to ma fakt, że materiał ten jest bardzo plastyczny, łatwy w obróbce, a przy tym bardzo wytrzymały i lekki. Nic dziwnego, że na rynku budowlanym do prac na wysokości najpopularniejsze i najbardziej pożądane są właśnie rusztowania aluminiowe na kółkach. Wśród tych produktów możemy wyróżnić:

  • Rusztowania jodełkowe– w konstrukcji przypominają choinkę, poszczególne elementy łączy się klinami.
  • Rusztowania przemysłowe– to bardzo duże konstrukcje, najczęściej rozkładane na dłuższy czas przy realizacji ogromnych inwestycji.
  • Rusztowania malarskie– to najczęściej konstrukcje, które można rozbudowywać, dowolnie rozkładać na schodach, a także szybko zmieniać ich położenie przy pomocy kółek jezdnych. Dobrym przykładem są rusztowania jezdne Krause Corda.
  • Rusztowanie stojakowe– w konstrukcji przypominają wieżę, która jest wzmocniona stabilizatorami oraz podporami.
  • Rusztowania samojezdne – inaczej zwane wieżami jezdnymi. Posiadają kółka z blokadami, dzięki którym szybko i bezproblemowo można przesunąć konstrukcję w inne miejsce.

Rusztowania aluminiowe jezdne – jaki podest wybrać?

Wszystkie rusztowania budowlanemają zamkniętą konstrukcję – zazwyczaj to prostokąt, niekiedy kwadrat. Aby praca na wysokości była komfortowa, stosuje się podest roboczy, najczęściej wykonany z połączenia drewna oraz aluminium. Dla większego bezpieczeństwa pokrywany jest powłoką antypoślizgową oraz wodoodporną. Zdarza się także, że podest jest wykonany z ryflowanego aluminium, ale jest to bardzo rzadko spotykane rozwiązanie.

W ofercie sklepu internetowego maufer.pl znajdują się rusztowania aluminiowe Krause i rusztowania aluminiowe Faraone przeznaczone zarówno do użytku profesjonalnego w branży budowlanej i przemysłowej, jak i bardziej amatorskiego – do użytku domowego. Najbardziej komfortowym rozwiązaniem będzie rusztowanie jezdne aluminiowe, które gwarantuje większą mobilność – bez konieczności rozkładania poszczególnych elementów konstrukcji. Wszelkie rusztowania przesuwne znajdujące się w naszej ofercie spełniają europejskie i polskie normy dotyczące bezpieczeństwa pracy na wysokości oraz są zgodne z przepisami BHP.

Jak wcześniej wspomniano, aby swobodnie i bezpiecznie pracować na rusztowaniu, konieczne jest zastosowanie pomostu roboczego. Podest zawsze dołączony jest do zestawu, ponieważ musi być kompatybilny z konkretnym modelem rusztowania pod względem systemu mocowań. Zdarza się, że zakup zaczyna się od jednej kondygnacji, a następnie dokupowane są kolejne. Niekiedy zachodzi potrzeba, aby rusztowanie jezdne aluminiowe miało blaty robocze zamontowane na dwóch wysokościach. Wówczas dokupuje się dodatkowy podest. Producenci tacy jak Faraone i Krause oferują takie pomosty jako wyposażenie dodatkowe. Może być to zwykły blat antypoślizgowy z mocowaniem lub pomost z klapą podnoszoną do góry. Pierwszy typ najlepiej stosować przy jednej kondygnacji lub na najniższych (w przypadku wyższych rusztowań). Podesty z klapą sprawdzą się w najwyższym punkcie, gdyż bezpieczniej jest wejść od wewnątrz rusztowania przez klapę, niż od zewnątrz.

Rusztowania samojezdne - jaki sprzęt wybrać do domu, a jaki na budowę?

Wybór idealnego rusztowania aluminiowego stanowi nie lada wyzwanie. Marki prześcigają się między sobą, prezentując coraz nowsze technologie i rozwiązania. Na początek warto odpowiedzieć sobie na pytanie – jak często będzie Ci potrzebne rusztowanie na kółkach? Bardzo ważnym czynnikiem przy zakupie jest także sposób, w jaki montuje i demontuje się konstrukcję. Szybkim i bezpiecznym rozwiązaniem są haki zaciskowe. Pozwala to zaoszczędzić dużo czasu, co jest istotne w przypadku częstego rozkładania rusztowania na różnych placach budowy.

Najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem są rusztowania modułowe. Oznacza to, że rusztowanie aluminiowe jezdne składa się z podestu oraz kondygnacji – pięter. W momencie, gdy chcesz osiągnąć większą wysokość roboczą, wystarczy zaopatrzyć się w dodatkowy moduł. Takim sposobem można osiągnąć konstrukcję o wysokości nawet do 13 m. Przy czym należy pamiętać, że rusztowania samojezdne osiągające powyżej 8 m muszą posiadać dodatkowe podpory. W przypadku pracy na budowie, warto postawić na rusztowanie na kółkach z linii półprofesjonalnej lub profesjonalnej. To przede wszystkim modele, które mają większą szerokość podestu roboczego – około 1,4 m. Na takiej powierzchni mogą pracować swobodnie dwie osoby i każda z nich ma odpowiednią, bezpieczną przestrzeń.

Ekonomicznym rozwiązaniem są tanie rusztowania budowlane –dedykowane przede wszystkim do domu lub do mniejszych firm budowlanych – do wykonywania lekkich prac remontowych, konserwatorskich, czy też do pracy przy zieleni. To propozycja, która charakteryzuje się najlepszym stosunkiem jakości do ceny. Mimo tego, takie rusztowania samojezdne spełniają wszelkie normy bezpieczeństwa i przepisy BHP. Ponadto zazwyczaj mają mniejsze wymiary, dzięki czemu mieszczą się w drzwiach o standardowej szerokości. Wybrane rusztowania z naszej oferty nadają się na schody, co umożliwia prowadzenie prac na klatkach schodowych.

Najlepszym wyborem do indywidualnego użytkowania będzie seria Compact XS od Faraone lub seria Climtec od marki Krause. To produkty, których konstrukcja jest tak samo bezpieczna i funkcjonalna, jak w przypadku rusztowań profesjonalnych. Szeroki podest roboczy umożliwia poruszanie się na większej przestrzeni. Zaletą tychże rusztowań jest także waga i niewielkie rozmiary – bez problemu taką konstrukcję można przewieźć w samochodzie osobowym.

Rusztowania budowlane cena– ile kosztuje rusztowanie profesjonalne?

Zarówno lekkie rusztowanie na kółkach, jak i większe rusztowania budowlane to koszt rzędu kilku tysięcy, a nawet kilkunastu, czy kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wszystko zależy od ilości kondygnacji, szerokości podestu roboczego oraz dodatkowego wyposażenia. Małe rusztowania aluminiowe kupimy już za kilkaset złotych i w zupełności wystarczą do użytku domowego. Natomiast wybierając rusztowanie na kółkach do firmy, warto zaopatrzyć się w dobrej jakości konstrukcję, która posłuży nam wiele lat. W Maufer znajdziesz różne opcje, które pozwolą Ci połączyć funkcjonalność i atrakcyjną cenę.

Rusztowanie aluminiowe – jak złożyć?

Rusztowanie na kółkach nie jest tak skomplikowane w montażu, jakby się mogło wydawać. Przed pierwszym użyciem należy zapoznać się z instrukcją. Należy także zaznajomić się z poszczególnymi częściami, najlepiej dokładnie je przeliczyć, aby mieć pewność, że zestaw jest kompletny. Następnie trzeba postępować zgodnie z wytycznymi od producenta. Zazwyczaj na początku składa się podstawę rusztowania, montuje kółka (jeżeli są w zestawie) oraz podest roboczy i stężenia. W następnym kroku dokładamy kolejne kondygnacje, aż do samego końca. Należy się także upewnić że wszystkie łączenia są odpowiednio zaciśnięte.

Montaż aluminiowego rusztowania na kółkach jest dość prosty. Poszczególne części są duże, a systemy łączeń nie wymagają użycia siły, a mimo to są bezpieczne. Wybierając rusztowanie aluminiowe możesz mieć pewność, że produkt jest w pełni bezpieczny i przystosowany do użytkowania w Polsce – dostępne w naszym sklepie rusztowania na kółkach są zgodne z wszelkimi europejskimi i polskimi normami i certyfikatami.

Zapraszamy do Maufer – zapewnij sobie wygodną i bezpieczną pracę na wysokości.