Montaż klimatyzacji Nowy Sącz

Kompleksowy montaż i serwis klimatyzacji Nowy Sącz - zaufaj specjalistom Maufer!

Maufer.pl to nie tylko sklep ze sprzętem budowlanym, narzędziami do ogrodu, maszynami przemysłowymi i serwis maszyn budowlanych. Oprócz tego, oferujemy sprzedaż klimatyzatorów oraz montaż klimatyzacji w Nowym Sączu. Aby sprostać wysokim wymaganiom naszych klientów, wykonujemy także wszystkie inne kompleksowe prace – m.in. przeglądy serwisowe oraz naprawy klimatyzacji. Na co dzień korzystamy z najwyżej klasy klimatyzatorów od sprawdzonych producentów, które zapewnią ci wydajne chłodzenie oraz ogrzewanie przez długie lata. Nasza oferta montażu jak i serwisu klimatyzacji skierowana jest przede wszystkim do mieszkańców Nowego Sącza i okolic - Limanowa, Grybów, Stary Sącz, Podegrodzie, Kamionka Wielka, Korzenna, Tęgoborze, Łososina Dolna oraz województwa małopolskiego.

Jak wygląda współpraca z nami? Oferujemy:

 1. Profesjonalne doradztwo w doborze najlepszego systemu klimatyzacji.
 2. Ustalenie sposobu i miejsca instalacji urządzeń na podstawie wizji lokalnej.
 3. Przygotowanie finalnej oferty zawierającej prognozowane koszty.
 4. Ustalenie dogodnego terminu instalacji urządzenia.
 5. Montaż klimatyzacji.

Zadbamy także o serwis klimatyzacji w Nowym Sączu oraz miastach na terenie Małopolski. Zapraszamy do współpracy – zapewnij sobie profesjonalną klimatyzację do domu lub biura.

Montaż klimatyzacji - jakie czynności będą wykonywane?

Profesjonalny system to nie tylko dobry sprzęt, ale również odpowiednie prace montażowe. Nasi doświadczeni specjaliści wykonują kompleksowy montaż klimatyzacji w Nowym Sączu i okolicach, który obejmuje:

 1. Wywiercenie niezbędnych otworów w ścianie i przygotowanie miejsca do instalacji.
 2. Zainstalowanie jednostki wewnętrznej i zewnętrznej we wskazanym miejscu.
 3. Wykonanie instalacji freonowej pomiędzy jednostkami.
 4. Podłączenie klimatyzatora do instalacji elektrycznej i odpływu skroplin.
 5. Sprawdzenie szczelności i wykonanie próżni w układzie.
 6. Włączenie oraz sprawdzenie działania klimatyzacji.
 7. Przeszkolenie kupującego w zakresie obsługi.

Poznaj wszystkie szczegóły. Jeśli interesuje Cię montaż klimatyzacji i jesteś z Nowego Sącza lub okolic – skontaktuj się z nami: zadzwoń (18 479 17 50) lub napisz (kontakt@maufer.pl)

Montaż klimatyzacji w Nowym Sączu – jaki klimatyzator wybrać?

Wybierając idealny model musimy wziąć pod uwagę przede wszystkim wielkość pomieszczenia, w którym chcemy dystrybuować schłodzone powietrze. Istotną kwestią będzie także fakt czy szukamy klimatyzatora do domu jednorodzinnego, czy klimatyzatora do bloku. Warto też zwrócić uwagę na parametry i dodatkowe technologie, np. zastosowane filtry powietrza dla alergików. Niektóre filtry charakteryzują się wysoką skutecznością w walce z bakteriami, szkodliwymi tlenkami oraz innymi substancjami. W tym przypadku warto rozpatrzeć klimatyzator z oczyszczaczem powietrza, ponieważ może mieć to duży wpływ na zdrowie.

Każdorazowo staramy się dobrać idealne rozwiązanie dostosowane do potrzeb klienta. Oferując montaż klimatyzacji w Nowym Sączu i okolicach posługujemy się najnowszymi technologiami i sprawdzonymi na rynku rozwiązaniami. Montujemy klimatyzatory topowych marek, takich jak - GREE, AUX, LG, KAISAI, SEVRA. Poszczególne modele od znanych producentów różnią się m.in. wydajnością, efektywnością energetyczną, poziomem głośności, ilością i rodzajami trybów pracy i oczywiście ceną. Istotny jest także czas gwarancji oferowany przez producenta. Przykładowo z zakupem klimatyzatora Gree otrzymasz nawet od 5 do 7 lat gwarancji!

Nasi specjaliści doradzą ci, jaki klimatyzator będzie najlepszy, żeby spełnić oczekiwania użytkownika, przy okazji dbając o budżet. Jednak na początku ważniejsze od wyboru marki jest zapoznanie się ze stosowanymi systemami. Oto najpopularniejsze z nich:

 • Klimatyzatory przenośne - rozwiązanie najbardziej budżetowe. Klimatyzator pokojowy nie wymaga montażu i można z łatwością go przenosić do innych pomieszczeń. Idealnie sprawdza się w przypadku, gdy nie ma możliwości zamontowania modeli naściennych lub okiennych. Bez problemu możemy go schować, gdy nie zamierzamy z niego korzystać.
 • Klimatyzatory split - obecnie najczęściej stosowany i wybierany rodzaj. Na rynku istnieje wiele modeli, które różnią się rozmiarem, kształtem oraz kolorem. To umożliwia dostosowanie do wystroju pomieszczenia. Klimatyzacja typu split najczęściej stosowana jest w niewielkich obiektach - domach, biurach czy sklepach. Układ składa się z dwóch jednostek - wewnętrznej (parownik) i zewnętrznej (skraplacz). Połączone są ze sobą przewodem wypełnionym czynnikiem chłodniczym. Klimatyzator ścienny typu split to najlepsze rozwiązanie do domu jednorodzinnego.
 • Klimatyzatory multisplit - przeznaczone do obsługi większej ilości pomieszczeń. Jeden agregat - jednostka zewnętrzna - zainstalowana jest najczęściej na elewacji budynku i obsługuje kilka jednostek wewnętrznych. Tak skonstruowany system pozwala na oszczędność kosztów oraz miejsca na zewnątrz. Najczęściej stosuje się 5 jednostek wewnętrznych. Jednak zdarzają się takie budynki, w których pracuje nawet 9 jednostek. Inwertorowe systemy zazwyczaj stosowane są w hotelach oraz większych obiektach biurowych. Obecnie klimatyzacja Multi Split najczęściej wyposażona jest także w pompę ciepła. Więc jeśli szukamy klimatyzatora z funkcją grzania lub klimatyzatora do ogrzewania domu, to jest to rozwiązanie, które powinniśmy rozważyć. Jednak trzeba pamiętać, że ogrzewanie tego typu urządzeniem, jest głównie stosowane jako uzupełniające, a nie główne źródło ciepła.

Jeśli zamówisz u nas usługę montażu klimatyzacji – pomożemy dobrać Ci odpowiednie urządzenie. Działamy na terenie Nowego Sącza i okolic.

Klimatyzacja do domu, mieszkania - cena, koszty eksploatacji, pobór energii

Decydując się na montaż klimatyzacji warto mieć na uwadze, że jest to najczęściej inwestycja na długie lata. A w związku z tym dla wielu osób jest to spory, jednorazowy wydatek. Cena klimatyzatora zależy od tego, jaki system klimatyzacji się wybiera. Ze względu na sposób montażu wyróżnia się klimatyzatory ścienne, kanałowe czy podstropowo-przypodłogowe. Najtańszym rozwiązaniem będzie zakup klimatyzatora przenośnego - przeciętne ceny rynkowe zaczynają się już od 800-1000 zł. Jednak tego typu modele w wielu sytuacjach się nie sprawdzą.

Myśląc o solidnym sprzęcie na wiele lat, warto rozważyć klimatyzator split. Jednak ceny tego rozwiązania są znacznie wyższe i wymagają pomocy specjalistycznej firmy – takiej jak nasza. Za opcję zakupu wraz z całym montażem klimatyzacji zwykle trzeba zapłacić od 3000 zł w górę. Nowoczesne klimatyzatory split to ekonomiczne i ekologiczne źródło ciepła. Sprawdzone rozwiązania pozwolą nie tylko na optymalną temperaturę latem, ale także przez cały rok. Klimatyzator z funkcją grzania pozwoli na podtrzymanie przyjemnej temperatury w chłodniejszych okresach. Jeśli zamieszkujesz Województwo Małopolskie zamów montaż klimatyzacji z naszej firmy i ciesz się funkcjonalnym oraz opłacalnym systemem. Koszty ogrzewania domu mogą być nawet o 60-80% niższe, niż te generowane przez grzejniki elektryczne.

Pamiętaj również o regularnym serwisie, aby Twoja klimatyzacja mogła służyć niezawodnie przez wiele lat. Prace konserwatorskie powinno się wykonywać 1-3 razy w roku, a Maufer oferuje profesjonalny serwis klimatyzacji w Nowym Sączu i wielu innych miastach Małopolski już w cenie 200-300 zł. To stosunkowo niewielka cena za niezmącony komfort korzystania z określonej przestrzeni.

Gdzie zamontować klimatyzację?

Miejsce do montażu klimatyzatora jest determinowane m.in. istniejącą instalacją oraz układem budynku. Istotne jest także umiejscowienie urządzeń grzewczych i okien. Najlepszym rozwiązaniem jest rozmieszczenie klimatyzacji w całym domu. Można się jednak zdecydować tylko na jedno pomieszczenie. Planując umieszczenie klimatyzatora należy mieć na uwadze także wizję końcową całego wnętrza. Trzeba również zadbać o to, aby urządzenie nie było zasłaniane przez meble, różnego rodzaju ozdoby, czy zasłony. Najlepiej, żeby było umieszczone w odległości kilku metrów od jakichkolwiek przedmiotów. Warto rozważyć montaż klimatyzacji domowej blisko okien, gdzie najczęściej generowana jest największa ilość ciepłego powietrza. Urządzenie najlepiej zamontować najwyżej jak to możliwe. W tym przypadku zimne powietrze najpierw miesza się z ciepłym, a następnie dopiero opada niżej.

Wybierając lokalizację wewnętrznej jednostki, należy uwzględnić wygodę jej użytkowania. W przypadku podwieszenia urządzenia w okolicy sufitu, warto zastanowić się nad klimatyzacją sterowaną pilotem. Ciekawą alternatywą także są modele klimatyzatorów, które można kontrolować przez Wi-Fi i za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Należy mieć na uwadze, żeby nie umieszczać urządzenia zbyt blisko łóżka, czy innych miejsc, w których często przebywają lokatorzy. Bezpośredni nawiew na kanapę, krzesła czy inne strefy relaksu mogą powodować dyskomfort u domowników. Klimatyzatory nie pracują także całkowicie bezgłośnie, co może obniżać komfort użytkowania. Zamawiając w Maufer montaż klimatyzacji na terenie Małopolski nie musisz sam decydować, gdzie umieścić system. Nasi specjaliści wybiorą optymalne miejsce podczas wizji lokalnej, którą obejmuje nasza usługa.

Ile kosztuje montaż klimatyzacji?

Usługę realizujemy zarówno w prywatnych domach i mieszkaniach, jak i szkołach, biurach oraz siedzibach firm i instytucji. W celu uzyskania pełnej oferty montażu zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszymi specjalistami. Montaż klimatyzacji wyceniany jest indywidualnie dla każdego klienta podczas bezpłatnej wizyty specjalisty.

Na koszt montażu klimatyzacji składa się wiele czynników, jest to m.in.:

 • Długość przeprowadzonej linii chłodniczej,
 • Rodzaj montażu linii chłodniczej i zastosowany system,
 • Umiejscowienie jednostki wewnętrznej i zewnętrznej,
 • Wykorzystanie i zużycie dodatkowych elementów, materiałów.

Zapytaj o wycenę montażu klimatyzacji w Nowym Sączu lub innym mieście na terenie Małopolski.

Serwis klimatyzacji w Nowym Sączu - kiedy i jak często należy serwisować klimatyzator?

Serwis klimatyzacji należy przeprowadzać co najmniej 2 razy w roku, najlepiej na przełomie września/października oraz marca/kwietnia. Sprawdzany jest wówczas stan parownika, sterowników oraz połączenia wszystkich układów i przewodów. Regularny serwis uchroni Cię przed sporymi kosztami naprawy, np. w przypadku wycieku freonu. Filtry klimatyzatora powinno się sprawdzać średnio co 3 miesiące. W zależności od stopnia zużycia należy je wymienić lub wyczyścić. Częstotliwość wykonania takich prac zależy w dużym stopniu od ilości kurzu w domu, czy mieszkaniu, wielkości pomieszczenia i wielu innych czynników. W okresie letnim, gdzie klimatyzacja jest niemal codziennie używana, zalecane jest czyszczenie filtrów nawet raz na dwa tygodnie. Jeśli szukasz sprawdzonego rozwiązania i interesuje cię serwis klimatyzacji w okolicach Nowego Sącza – serdecznie zapraszamy do kontaktu.

Bezpieczeństwo to najistotniejsza kwestia, o której nie można zapomnieć montując klimatyzację. Klimatyzatory typu split wymagają sprawdzenia i czyszczenia zarówno jednostki wewnętrznej, jak i zewnętrznej. Czyszczenie wewnętrznej części klimatyzatora i podzespołów należy zlecić specjalistom. Jako firma działamy w zgodzie z obowiązującymi normami technicznymi oraz prawnymi. Zajmujemy się nie tylko prawidłowym i zgodnym z normami montażem. Wykonujemy również kompleksowy serwis klimatyzacji w Nowym Sączu i innych miastach Województwa Małopolskiego. Obejmuje on pomiary oraz przeglądy urządzeń, uzupełnienie czynnika chłodzącego oraz wymianę części układu chłodniczego. Wszystko po to, żeby klimatyzacja działała sprawnie oraz nie narażała użytkowników na niebezpieczeństwo.

Sklep internetowy Maufer to kompleksowa obsługa, montaż i serwis klimatyzacji w Nowym Sączu, Limanowej, Grybowie, Starym Sączu i wielu innych miastach Małopolski. Oferujemy profesjonalne wsparcie techniczne oraz atrakcyjny sposób serwisu gwarancyjnego i odpłatny serwis pogwarancyjny.

Skontaktuj się z nami już teraz! KONTAKT