Weber – maszyny budowlane do zagęszczania gruntu prosto z Niemiec!

Duża konkurencja na rynku maszyn budowlanych sprawia, że użytkownikowi jest coraz trudniej odnaleźć się w tym świecie i wyłowić sprzęt o najlepszej jakości, który posłuży przez kilka dobrych lat. Jedną z takich marek jest Weber MT, który od przeszło 60 lat zajmuje się projektowaniem oraz produkcją maszyn do zagęszczania powierzchni – zagęszczarek, skoczków wibracyjnych, walców ręcznie prowadzonych oraz sterowanych zdalnie.

Weber – niemiecka jakość sprzętu budowlanego

Weber MT to marka, która powstała na początku lat 50. XIX wieku w niewielkiej miejscowości w Niemczech Bad Laasphe. Początkowo firma zajmowała się wyłącznie handlem, aby po kilku latach wprowadzić na rynek samodzielnie zaprojektowaną i wykonaną zagęszczarkę do gruntu. Nieustanny rozwój umożliwił przekształcenie działalności handlowej w działalność produkcyjną. W kolejnych latach w ofercie pojawiły się także skoczki wibracyjne, walce tandemowe, a także wibratory do zagęszczania betonu.

W Polsce pierwsze maszyny budowlane Weber pojawiły się na początku lat 90. Do dzisiaj jest to sprzęt ceniony w branży budowlanej, na równi z urządzeniami Wacker Neuson, czy Husqvarna Construction. Dzięki długiej obecności na naszym rynku firma rozwinęła sieć dystrybucyjną, a także serwis swoich maszyn. Oznacza to, że każda maszyna jest naprawiana w autoryzowanym serwisie na terenie Polski, który ma dostęp do oryginalnych części zamiennych.

Technologia zagęszczania gruntu z marką Weber

Warto także wspomnieć, że firma Weber specjalizuje się przede wszystkim w produkcji ręcznie prowadzonych maszyn do zagęszczania gruntów sypkich, kostki brukowej, czy asfaltu. W związku tym, aby ułatwić pracę operatorom, Weber opracował specjalną technologię COMPATROL. To zaawansowany system, który podczas pracy nieustannie monitoruje stopień zagęszczenia podłoża. Wskaźniki umieszczono w widocznym miejscu, dzięki czemu operator zawsze ma podgląd na kontrolki. Compatrol zdecydowanie ułatwia pracę, a także pozwala na zaoszczędzenie czasu, gdyż w trakcie zagęszczania pracownik widzi, czy będzie konieczne powtórne zagęszczenie danego miejsca, czy nie. Ponadto zagęszczarki Weber ze wskaźnikiem stopnia zagęszczenia mogą być także użytkowane przez nowych i mniej doświadczonych operatorów. Technologia Compatrol pomoże uniknąć błędów takich jak zbyt słabe oraz zbyt duże zagęszczenie.

Czujnik zagęszczania Compatrol w zagęszczarce do gruntu Weber

System kontroli zagęszczania Compatrol 2.0 opracowany przez firmę Weber MT

Zagęszczarki gruntu Weber – niemiecka jakość w przystępnej cenie

Marka Weber w swojej ofercie posiada skoczki, zagęszczarki jednokierunkowe oraz zagęszczarki rewersyjne. Urządzenia dostępne są w różnych klasach wagowych, dzięki czemu można dobrać urządzenie do różnego typu podłoża, a także wielkości powierzchni.

Zagęszczanie wąskich powierzchni ze skoczkami wibracyjnymi Weber

Stopy wibracyjne Weber przeznaczone zostały do pracy w najtrudniejszych warunkach. Charakteryzują się wysoką jakością wykonania – to przede wszystkim wykorzystanie silników znanych i cenionych producentów, między innymi Honda lub Yanmar. W połączeniu z innymi jakościowymi podzespołami, solidną obudową oraz wytrzymałą stopą wibracyjną urządzenia te tworzą solidny produkt, który zaspokoi potrzeby każdej firmy budowlanej.

Zagęszczarka stopowa skoczek WEBER SRV 620 to przykład takiego sprzętu. Wyposażona została w benzynowy, czterosuwowy silnik Hondy o mocy 2,8 kW, dzięki czemu możliwa jest szybka i efektywna praca przez kilka godzin. Częstotliwość uderzeń stopy to około 700 uderzeń na minutę, co czyni ten model jednym z szybszych, a przez to najbardziej wydajnych skoczków na rynku.

Zagęszczarki jednokierunkowe do niewielkich powierzchni

Małe zagęszczarki gruntu Weber charakteryzują się przemyślaną konstrukcją. Każde urządzenie zostało zaprojektowane z myślą o komforcie użytkownika, który niekiedy przez kilka godzin pracuje z zagęszczarką. Biorąc to pod uwagę, Weber opracował ergonomiczne zagęszczarki, których uchwyt skutecznie tłumi wibracje. Dzięki temu drgania, które dochodzą do ręki operatora, utrzymują się na niskim poziomie, umożliwiając efektywną pracę. Flagowym modelem jest zagęszczarka jednokierunkowa WEBER CF 2A HD.

Do jakich prac można wykorzystać zagęszczarki jednokierunkowe Weber?

  • Do przygotowania gruntu pod sadzenie roślin – szczególnie w przypadku małych, średnich i większych ogrodów, ponieważ mała zagęszczarka zagęści podłoże na odpowiednią głębokość.
  • Zagęszczania asfaltu, np. w przypadku podjazdów, dróg dojazdowych do domów, firm, itp. Z użyciem dodatkowego zbiornika na wodę, który będzie nieustannie zraszał zagęszczaną powierzchnię w celu uniknięcia przywarcia masy bitumicznej do zagęszczarki.
  • Zagęszczania ułożonej już kostki brukowej. Do tego celu należy zamontować do płyty dolnej specjalną matę elastomerową, dzięki której nie ma ryzyka uszkodzenia bruku.

Innowacyjne technologie – zagęszczarka rolkowa Weber

Marka Weber wprowadziła na rynek nieco inny typ zagęszczarki niż klasyczne płytowe. Mianowicie jest to zagęszczarka rolkowa, która zamiast płaskiej powierzchni, posiada specjalne rolki. To urządzenie narodziło się z potrzeby utwardzenia bardzo dużych płyt betonowych i powierzchni brukowanych. Duże zagęszczarki dwukierunkowe były za ciężkie i niejednokrotnie mogły uszkodzić bruk, a małe nie były na tyle wydajne.

W ofercie sklepu internetowego Maufer.pl można znaleźć dwie zagęszczarki rolkowe: WEBER VPR 450 oraz WEBER VPR 700. Modele te różnią się od siebie wymiarami i gabarytami – mniejszy to podstawa o szerokości roboczej 42 cm, natomiast większa, to już 67 cm. Płyta rolkowa charakteryzuje się tym, że delikatnie toczy się po powierzchni, rozkładając siłę nacisku równomiernie na całą powierzchnię. Dzięki temu nie ma ryzyka, że ułożona kostka zacznie się przesuwać, pękać, czy wyłamywać się w narożnikach i przy krawędziach.

Zagęszczarka rolkowa Weber VPR 700

Zagęszczarka rolkowa Weber VPR 700

Zagęszczarki rewersyjne Weber do prac drogowych i ziemnych

Wśród oferty zagęszczarek dwukierunkowych niemieckiego producenta Weber warto zwrócić uwagę na model WEBER CR 2 (klasa wagowa zagęszczarki do 200 kg) oraz WEBER CR 8 (klasa wagowa zagęszczarki do 600 kg). To zagęszczarki z rewersem, czyli takie, które mogą poruszać się do przodu oraz do tyłu (bez konieczności nawracania, a jedynie przy użyciu biegu wstecznego).

Zagęszczarka WEBER CR 2 waży zaledwie 156 kg, co czyni ją idealnym sprzętem do zagęszczania piachu, żwiru, kostki brukowej, a nawet asfaltu. Wyposażenie w bieg wsteczny pozwala na pracę w wąskich miejscach, gdzie nie zawsze jest możliwość nawrócenia zagęszczarki. Sprawdzi się szczególnie do pracy przy wykonywaniu podjazdów, chodników, parkingów oraz układania kostki brukowej.

Natomiast zagęszczarka WEBER CR 8 to już znacznie większy i cięższy model od poprzedniego. Klasyfikuje się ją do dużych zagęszczarek, ze względu na wagę własną około 600 kg. W związku z tym przeznaczona jest do cięższych i trudniejszych zadań, między innymi sprawdzi się w przypadku budownictwa drogowego do zagęszczania podłoża pod asfalt, budownictwa ziemnego, a także w brukarstwie. Zagęszczarka Weber jest prosta w obsłudze, a także łatwa w serwisowaniu.