Drabiny aluminiowe

Drabiny aluminiowe - rodzaje

Remont, dekoracja wnętrz, porządki domowe, czy prace budowlane – wszystkie te czynności łączy jedno – praca na wysokościach. Przed rozpoczęciem tego typu robót należy zaopatrzyć się w certyfikowane i bezpieczne produkty, między innymi w drabinę. Na rynku jest ogromny wybór tych produktów – do każdego typu pracy dedykowany jest inny rodzaj. Najpopularniejszym surowcem, z którego wykonuje się drabiny, jest aluminium. Materiał ten charakteryzuje się dużą wytrzymałością na uszkodzenia i czynniki atmosferyczne. Przy tym jest bardzo lekki, plastyczny oraz tani, tak więc wszelkie produkty – szczególnie te o większych gabarytach, wykonane z tego tworzywa są bardzo funkcjonalne i służą użytkownikom długie lata. Cechy aluminium sprawiają, że jest to tworzywo wykorzystywane w budownictwie. Nie bez powodu najbardziej popularna wśród fachowców jest drabina aluminiowa. Ceni się ją przede wszystkim za niską wagę, dzięki czemu przenoszenie z miejsca na miejsce.

Drabina sklep – jaką kupić?

Różnorodność prac wykonywanych na drabinach sprawiła, że powstało wiele modeli odpowiadających na potrzeby użytkowników. I tak rozróżnia się następujące rodzaje drabin:

  • Drabiny ewakuacyjne – inaczej mówiąc, drabiny systemowe. To produkt techniczny, co oznacza, że konieczność jej montażu regulowana jest przez polskie prawo. Musi także spełniać odpowiednie normy, jak DIN18799-1, DIN14094-1 czy DIN-14094-1. Przy wyborze drabiny pionowej należy zwrócić uwagę na materiał wykonania – gdyż nie zawsze konieczny będzie produkt wykonany ze stali nierdzewnej. Zazwyczaj wystarczająca będzie aluminiowa drabina, szczególnie przy rzadkim użytkowaniu. Drabina metalowa sprawdzi się w trudnych warunkach, gdzie mogą wystąpić różnego rodzaju chemikalia, mogące uszkodzić aluminium.
  • Drabiny inspekcyjne – to także produkty techniczne, które muszą spełniać odpowiednie normy. Montowane mogą być do budynków, konstrukcji specjalnych, czy do maszyn. W ten sposób pracownicy mają stały dostęp do punktów konserwacyjnych, co jest wymagane między innymi w dużych zakładach produkcyjnych.
  • Drabiny 2-elementowe – jak nazwa wskazuje, rodzaj ten składa się z dwóch części. Należy wspomnieć o tym, że taki typ przeznaczony jest do stosowania tylko jako drabina przystawna. Może być stosowana jako jedna wysoka drabina, której długość sięga nawet 12,5 m. Modele dwuelementowe zostały skonstruowane także do użytkowania jako dwie osobne drabiny. Dzięki temu ekipy remontowe mogą korzystać z dwóch krótszych drabin lub z jednej o bardzo dużym zasięgu. Dwuelementowa drabina sprawdzi się także do użytku domowego. Dzięki dużej wysokości roboczej można sięgnąć do wysokich dachów, dzięki czemu można wyczyścić rynny, elewację, czy wykonać prace konserwacyjne.
  • Drabiny 3-elementowe – modele składające się z trzech elementów są najbardziej wielofunkcyjnymi drabinami dostępnymi na rynku. W związku z tym wiele ekip budowlanych, montażowych, czy remontowych korzysta z możliwości, jakie dają drabiny trzyelementowe. Większość modeli spełnia następujące funkcje: drabiny przystawnej, drabiny rozstawnej, drabiny z możliwością rozłożenia na schodach i drabiny wolnostojącej. Na praktyczność tych modeli składają się przede wszystkim: materiał wykonania, czyli aluminium oraz systemy bezpieczeństwa – podpory, stabilizatory, prowadnice czy antypoślizgowe stopki.
  • Drabiny dla elektryków – modele te nie powinny być wykonane z aluminium, czy stopu metalu, gdyż materiały te są łatwymi przewodnikami prądu. Użytkowanie takiej drabiny byłoby niebezpieczne dla życia i zdrowia fachowca. Wszystkie te czynniki sprawiły, że producenci musieli wymyślić inny sposób na bezpieczną pracę na wysokości. Tak powstały drabiny z tworzywa sztucznego wzmacnianego włóknem szklanym, które nie przewodzą prądu i umożliwiają swobodną pracę w elektrowniach, rozdzielniach, na liniach elektrycznych i transformatorach.
  • Drabiny domowe – to najczęściej drabiny rozkładane występujące w formie schodków dwu lub trzystopniowych, bądź drabiny rozstawnej z ryflowanymi stopniami. Do użytku domowego wystarczy nam drabina z udźwigiem do 150 kg i wysokością roboczą około 3 metrów. W każdym gospodarstwie domowym warto mieć uniwersalną drabinę, gdyż wykonywanie codziennych czynności będzie dużo łatwiejsze i przede wszystkim bezpieczniejsze. Zmiana firanek, zasłon, żarówki, czy wykonanie drobnych prac porządkowych i montażowych stanie się przyjemną czynnością.
  • Drabiny magazynowe – specjalistyczne modele o skomplikowanej konstrukcji. Najczęściej to schody z dużą platformą roboczą oraz kółkami transportowymi.
  • Drabiny montażowe – to zróżnicowana kategoria, w której zawierają się zarówno schodki montażowe z szerokimi stopniami, drabiny budowlane teleskopowe, przegubowe oraz uniwersalne, z których można zrobić wygodny podest roboczy.
  • Drabiny platformowe – bardzo podobne do drabin magazynowych. Posiadają dużą platformę roboczą, najczęściej ryflowaną w celu uniknięcia upadku z drabiny.

Drabina budowlana czy domowa – czym się różni?

Drabiny domowe najczęściej wykonane są z aluminium. Wynika to niskich kosztów, niewielkiej wagi oraz trwałości. Ma to duże znaczenie w przypadku gospodarstw domowych, ponieważ taka drabina użytkowana jest przez domowników w różnym wieku, przez kobiety i mężczyzn. W związku z tym ważne jest, aby taka konstrukcja była bardzo lekka.

Sklep drabiny – jaką wybrać drabinę domową?

Jak wyżej wspomniano drabina do domu powinna być lekka, dlatego w zupełności wystarczy, aby konstrukcja mogła udźwignąć do 150 kg. Pozwoli to na wyjście jednej osoby oraz wzięcie skrzynki narzędziowej, wkrętarki, wiertarki, czy innych elementów. Ponadto najlepszą konstrukcją do domu będzie drabina rozstawna, czyli taka, która stoi samodzielnie i można rozłożyć ją na przykład na środku pokoju. Drabiny rozkładane aluminiowe (tak nazywa się też modele rozstawne) zamiast zwykłych szczebli powinny mieć wejście schodkowe, ponieważ będzie to po prostu wygodniejsze. Takie modele umożliwią przede wszystkim: zawieszenie zasłon i firan, odkurzanie i sprzątanie kątów, dostęp do wysoko położonych szafek, montaż wiszących szafek, lamp, kinkietów, luster, zmianę żarówki, sprzątanie szafy, remont pomieszczeń.

Drabina budowlana – co to jest?

Drabiny budowlane, w odróżnieniu od domowych, to różnorodne konstrukcje, które dopasowane są do konkretnych czynności i prac budowlanych. To przede wszystkim drabina jednostronna, przystawna, przegubowa, wielofunkcyjna, a także wolnostojąca. Ponadto profesjonalne drabiny aluminiowe wyposażone są zazwyczaj w dodatkowe rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo, np. stabilizatory, specjalne stopki antypoślizgowe, a także dodatkowe haczyki do powieszenia wiadra i skrzynki na narzędzia. Warto także wiedzieć, że modele specjalistyczne muszą spełniać rygorystyczne zasady i przepisy BHP dotyczące pracy na wysokości. W związku z tym drabiny o dużej wysokości roboczej powinny mieć możliwość kotwienia do ściany.

Drabiny aluminiowe sklep internetowy – gdzie kupić? Gdzie najlepiej kupić drabiny budowlane? Warto poszukiwać sprawdzonych sprzedawców i dystrybutorów popularnych marek jak Krause i Faraone. Sklep z drabinami maufer.pl to odpowiednie miejsce na dokonanie zakupu. Nie szukaj dalej! Nasi specjaliści posiadają dużą wiedzę na temat wszystkich drabin, a także przepisów i norm, jakie powinny spełniać. Skontaktuj się z nami – opisz swoje potrzeby, powiedz do jakich prac potrzebna jest drabina, a z pewnością wybierzemy konstrukcję dopasowaną do Twoich wymagań.

Drabiny budowlane – jaką wybrać?

Aby kupić idealną drabinę należy wziąć pod uwagę kilka cech i funkcji, jakie powinna ona spełniać. Należy określić:

  • Wysokość roboczą – jak wysoko będziemy pracować?
  • Rodzaj, konstrukcję – w tym przypadku warto zastanowić się nad rodzajem wykonywanych czynności, ponieważ każdy typ sprawdzi się w nieco innych przypadkach. Najbardziej uniwersalne będą modele wolnostojące oraz przystawne 3-elementowe. Ciekawą propozycją jest też drabina malarska aluminiowa, ponieważ umożliwia przemieszczanie się wzdłuż ściany bez konieczności schodzenia z drabiny.
  • Materiał – do wyboru są modele wykonane ze stali, aluminium lub tworzywa sztucznego. Najtańsze i najczęściej kupowane są drabiny aluminiowe. Stal wykorzystuje się rzadko – najczęściej z tego materiału są wykonane drabiny ewakuacyjne i drabiny pionowe, które są mocowane na stałe do budynku. Natomiast drabiny wykonane z tworzywa sztucznego, które również nie należą do najtańszych, dedykowane są przede wszystkim elektrykom.

Drabiny aluminiowe ceny – ile kosztują? Najprostsze domowe drabiny wykonane z aluminium kosztują od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Wszystko zależne jest od ilości stopni, wysokości i materiału wykonania. Taki koszt nie jest zbyt wygórowany, biorąc pod uwagę fakt, że jest to rzecz na lata. Ryzyko, że coś się zepsuje jest znikome. Drabina musiałaby spaść z wysokości kilku pięter, aby się odkształciła. Ceny drabin budowlanych zaczynają się od kilkuset złotych i mogą sięgać nawet do kilkunastu tysięcy złotych. Koszt zależny jest od materiału, typu skomplikowania konstrukcji, akcesoriów oraz dodatkowych systemów bezpieczeństwa.

Drabiny metalowe - jakie prace wykonasz?

Metalowa drabina to bardzo szerokie pojęcie, ponieważ do tego worka można wrzucić zarówno aluminiowe drabiny, jak i te stalowe. Technicznie rzecz biorąc aluminium należy do grupy metali, podobnie jak stal, jednak obydwa te materiały charakteryzują się nieco innymi właściwościami oraz ceną. Jakie więc czynności można wykonać na drabinie? Będą to: sprzątanie wysokich miejsc, np. dachów, rynien; prace malarskie, prace remontowo-budowlane, zakładanie instalacji elektrycznych, pielęgnacja wysokich drzew i krzewów, zbiór owoców w sadach, przycinanie żywopłotu, mycie okien, prace konserwatorskie i wiele innych

Drabiny i rusztowania - bezpieczeństwo pracy

Praca na wysokościach została jasno określona w prawie pracy oraz przepisach BHP. Definicja mówi, że każde roboty wykonywane na wysokości co najmniej 1 m należą do szczególnie niebezpiecznych. W związku z tym przed rozpoczęciem takich czynności powinniśmy upewnić się czy drabina lub rusztowanie stoi nieruchomo na podłożu. Warto też mieć ze sobą środki ochrony indywidualnej, które zabezpieczą nas przed upadkiem z wysokości, jak odpowiednią odzież i kask, a także uprzęże.

Drabiny aluminiowe sklep Maufer

Drabiny rusztowania dostępne w sklepie internetowym maufer.pl spełniają wszelkie europejskie normy bezpieczeństwa oraz przepisy BHP. Każdy egzemplarz posiada komplet certyfikatów, które wskazują na dopuszczenie produktu do użytku. W przypadku wątpliwości lub pytań zachęcamy do kontaktu z nami. Nasi konsultanci odpowiedzą na każde pytanie i pomogą w wyborze idealnej drabiny aluminiowej.

Drabiny aluminiowe sklep online Maufer – najlepsze ceny i fachowe doradztwo.

Drabiny aluminiowe jakiej firmy?

Wybraliśmy już swój typ drabiny, ale wciąż pozostaje pytanie – z jakiej firmy drabina będzie najlepsza? Przede wszystkim zaufajmy europejskim markom jak włoskie Faraone oraz niemieckie Krause. Obydwie te firmy posiadają oddziały produkcyjne także w Polsce. W związku z tym można być pewnym, że produkty będą miały wszelkie certyfikaty i będzie ich można bezpiecznie używać na budowach i w innych miejscach pracy. Pamiętajmy także, że bardzo niska cena drabin może świadczyć o ich kiepskiej jakości. Takie produkty najprawdopodobniej pochodzą z niepewnego źródła i raczej nie będą spełniać przepisów BHP. Kupując taką drabinę stwarzamy zagrożenie upadkiem z wysokości dla siebie oraz swoich pracowników, a także narażamy się na konsekwencje prawne. Warto przed zakupem zrobić rozeznanie rynku, aby być pewnym danego produktu.

Drabiny aluminiowe Krause to produkty najwyższej jakości, zaprojektowane w Niemczech. Producent oferuje całą gamę produktów, począwszy od prostych schodków aluminiowych i drabin domowych z trzema, czy czterema stopniami, aż po drabiny trzyelementowe, przegubowe, czy magazynowe przeznaczone dla firm, magazynów i zakładów przemysłowych. Drabiny aluminiowe – ceny produktów Krasue są zróżnicowane. Drabiny z linii Krause Corda kupimy już za kilkaset złotych – dedykowane są do użytku prywatnego. Półprofesjonalna linia drabin Krause Monto sprawdzi się w przypadku majsterkowiczów oraz drobnych zakładów przemysłowych. Krause Stabilo Professional to profesjonalna seria drabin i rusztowań aluminiowych. Z powodzeniem można je wykorzystać w dużych zakładach przemysłowych, sklepach wielkopowierzchniowych, czy do wszelkich prac budowlanych wymagających bezpieczeństwa na wysokości.

Drabiny aluminiowe Faraone stanowią profesjonalną linię produktów, które wykorzystywane są w całej Europie przez największe koncerny, a także średnie i małe firmy. Drabiny aluminiowe charakteryzują się wysoką jakością, bezpieczeństwem oraz zaufaniem użytkowników.

Drabina aluminiowa czy stalowa?

Drabiny aluminiowe – sklep internetowy Maufer oferuje drabiny aluminiowe i stalowe. Jednak najlepszym i najpopularniejszym wyborem są drabiny wykonane z aluminium. Przede wszystkim dlatego, że aluminium jest bardziej odporne na działanie czynników zewnętrznych, jak opady deszczu, czy śniegu. Oznacza to, że drabina aluminiowa nie będzie rdzewiała nawet gdy przez długi czas będzie stała na zewnątrz.