Przemysłowe myjki wysokociśnieniowe - efektywne mycie różnych powierzchni

Myjka wysokociśnieniowa to wszechstronne urządzenie, które umożliwia skuteczne i wydajne czyszczenie różnych powierzchni. Stanowi niezastąpione wsparcie w wielu dziedzinach - od czyszczenia samochodów po utrzymanie czystości w przemyśle. W tym artykule zebraliśmy najważniejsze informacje na temat myjek wysokociśnieniowych. Dowiesz się między innymi: Jakie są korzyści z zastosowania myjek ciśnieniowych? Jaką myjkę przemysłową wybrać? Przedstawimy Ci również wydajne myjki mobilne Brendon - czytaj dalej!

Jak działają myjki wysokociśnieniowe?

Myjki wysokociśnieniowe wykorzystują silny strumień wody. Pobrana woda z zewnętrznego źródła poddana jest mechanicznemu działaniu tłoków lub wirników. To pompa wysokociśnieniowa jest odpowiedzialna za generowanie wysokiego ciśnienia. Tak mocny strumień wody jest przekazywany do węża, a następnie do specjalnej dyszy lub lancy. W wielu modelach myjek znajdziemy regulację ciśnienia. To pozwala na dostosowanie nacisku wody do rodzaju powierzchni. Zapobiegnie to uszkodzeniom delikatnych materiałów lub powłok. Tak skoncentrowany strumień wody usunie brud, zanieczyszczenia i trudne plamy.

Profesjonalne myjki ciśnieniowe - zastosowanie

Myjki wysokociśnieniowe przyczyniają się do sukcesu w różnych branżach. Najczęściej znane zastosowanie to czyszczenie pojazdów - samochodów, przyczep, motocykli czy koparek. Myjki z łatwością usuwają osadzony kurz, owady czy olej z karoserii. W zastosowaniach domowych często służą do czyszczenia tarasów, chodników, elewacji i ogrodzeń. Jednak takie rezultaty można osiągnąć już za pomocą zwykłych myjek ciśnieniowych. Myjki przemysłowe posiadają znacznie większe ciśnienie robocze - nawet ponad 200 barów. To pozwala na szersze zastosowanie. W rolnictwie mogą pomóc w oczyszczaniu dużych maszyn rolniczych, budynków gospodarczych oraz innych powierzchni. Dużą popularność również zdobywają w przemyśle, gdzie pomagają w utrzymaniu czystości i higieny. Eliminacja zanieczyszczeń wpływa na utrzymaniu optymalnej wydajności sprzętu, a w tym - linii produkcyjnych, powierzchni magazynowych.

Zalety myjek wysokociśnieniowych docenia także branża brukarska, budowlana i drogowa. Stosowane są również do utrzymania czystości i doskonałego wyglądu różnych powierzchni. W brukarstwie myjki mobilne pozwalają na szybkie i efektywne przywrócenie estetycznego wyglądu kostki brukowej. Duże ciśnienie pozwala na usunięcie mchu, oleju czy innych substancji. W budownictwie myjki wysokociśnieniowe będą nieocenionym wsparciem przy czyszczeniu elewacji budynków, fasad oraz dachów. Natomiast w drogownictwie świetnie sprawdzą się do utrzymania czystości dróg, a w tym poprawy bezpieczeństwa. Z pomyślnością mogą być usuwane takie zanieczyszczenia jak różnego rodzaju naloty, farby drogowe czy osadzony asfalt.

Jaka myjka ciśnieniowa na przyczepie?

Mobilna myjka wysokociśnieniowa to świetne rozwiązanie dla użytkowników, którzy potrzebują wszechstronnego działania w różnych miejscach i warunkach. Tego typu urządzenia najczęściej są wyposażone w koła i system holowniczy. To umożliwia szybkie przemieszczanie się z miejsca na miejsce na dużych obszarach. Wybierając odpowiednią myjkę ciśnieniową na przyczepie, powinniśmy zwrócić uwagę na pojemność zbiornika wody. Im większy, tym dłuższe czyszczenie bez konieczności częstego uzupełnienia. Jednak z pojemnością rośnie jego waga oraz pojawia się większy problem z transportem. Przykładowo myjka wysokociśnieniowa ze zbiornikiem 900 litrów będzie ważyła około 1500 kg.

Myjki przemysłowe Brendon

Innowacyjne myjki wysokociśnieniowe zaprojektowane i wyprodukowane w Wielkiej Brytanii. Myjki Brendon Powerwashers charakteryzują się niezwykłą trwałością oraz imponującą wydajnością. Większość dostępnych modeli powstała z myślą o praktyczności. Myjki mobilne zmieszczą się zarówno w standardowych drzwiach, jak i mogą pracować na platformach.

Wysokociśnieniowa myjka mobilna z silnikiem diesla Brendon BBW30KLN+ES

Myjka wysokociśnieniowa Brendon z wysokoprężnym silnikiem Yanmar 6,3 kW i ciśnieniem roboczym 207 bar. Świetnie się sprawdzi do czyszczenia dużych powierzchni i usuwania trudnych zabrudzeń. Myjka mobilna posiada zbiornik na wodę (940 l), zbiornik na detergent (28 l) oraz zbiornik na niezamarzający płyn (15 l). Takie wyposażenie zostało specjalnie zaprojektowane z myślą o czyszczeniu w najtrudniejszych warunkach.

Benzynowa myjka ze zwijaczem bębnowym Brendon BBW35KPE+ES

Bliźniaczy model do tego z silnikiem diesla, jednak posiada większe ciśnienie robocze - 240 bar. Myjka benzynowa Brendon została wyposażona w niezawodny silnik Honda GX390 z alarmem olejowym i rozruchem elektrycznym. Dodatkowe wyposażenie w zwijacz bębnowy ułatwia pracę i z pewnością spełni Twoje oczekiwania dotyczące czyszczenia.