Piły linowe Husqvarna do najcięższych prac budowlanych

Beton, znany ze swojej trwałości i wytrzymałości, jest jednym z podstawowych materiałów w budownictwie. Dostosowanie go do konkretnych potrzeb budowy może stanowić spore wyzwanie. Żeby go skutecznie i dokładnie przyciąć, formować potrzeba naprawdę ciężkiego sprzętu. Jedną z nowoczesnych i efektywnych metod jest cięcie betonu liną. Z tego artykułu dowiesz się, jak działają piły linowe oraz jakie są ich zalety w porównaniu do tradycyjnych metod. W dalszej części wpisu przedstawimy zalety diamentowych pił linowych oraz w jakich dziedzinach znajdują zastosowanie. Dowiesz się także jakie modele i funkcje są dostępne na rynku. Czytaj dalej!

Piły linowe - zastosowanie

Czy można precyzyjnie przeciąć gruby blok betonu, nie generując przy tym ogromnej ilości pyłu ani hałasu? Tradycyjne metody, takie jak użycie pilarek czy pił ręcznych bywają uciążliwe i czasochłonne. Jednak dzisiejsza technologia podsuwa nam coraz lepsze rozwiązania, a w tym - cięcie betonu przy użyciu liny diamentowej. Praca z przecinarkami linowymi z roku na rok zyskuje na popularności w branży budowlanej i renowacyjnej. Diamentowe piły linowe w głównej mierze przeznaczone są do cięcia konstrukcji betonowych, żelbetowych i murowanych. Sprawdzą się również do innych konstrukcji metalowych. To innowacyjne podejście pozwala osiągnąć imponującą precyzję, dlatego świetnie sprawdzi się w przypadku trudno dostępnych miejsc. Cięcie liną umożliwi nam także obróbkę niestandardowych i nietypowych kształtów lub wymiarów. Zastosowanie pilarek linowych do cięcia żelbetu może przynieść także wiele innych korzyści. Wyeliminowane są dodatkowe pęknięcia, które często pojawią się przy tego typu pracach i obróbce. Są kompatybilne z innymi urządzeniami, takimi jak piły ścienne, agregaty czy odkurzacze.

Piła linowa umożliwi nam wykonanie takich zadań, jak:

 • cięcie dużych rur,
 • wyburzanie betonowych słupków i fundamentów,
 • wymiana elementów konstrukcji,
 • cięcie na dużą głębokość,
 • cięcie na sucho,
 • cięcie pod wodą,
 • demontaż dużych pojazdów.

Jaką piłę liniową wybrać?

Przodującym producentem diamentowych pił linowych jest Husqvarna. Sprawdzą się one w realizacji nawet najbardziej wymagających projektów. Husqvarna to marka doceniana przez profesjonalistów. Jest często wybierana, dzięki innowacyjnym rozwiązaniom i technologiom.

Główne zalety pilarek linowych Husqvarna, to:

 1. Trwałość: Husqvarna to marka znana z produkcji wysokiej jakości narzędzi, które wytrzymują najcięższe obciążenia. Jest to bardzo istotna kwestia podczas pracy z takimi materiałami jak beton.

 2. Duża moc: piły linowe od Husqvarna oferują imponującą moc i szybkość cięcia, co pozwala na zwiększenie produktywności.

 3. Nieograniczona głębokość cięcia: piły linowe od Husqvarny umożliwiają cięcie praktycznie bez ograniczeń głębokości i kształtu. Wszystko to dzięki elastycznym, modułowym konfiguracjom pił linowych oraz dużym magazynkom na linę. 

 4. Modułowa konstrukcja: wymaga niewielkiej przestrzeni do przechowywania, umożliwiając łatwy transport i szybką konfigurację. Pozwala to zaoszczędzić wiele czasu na każdym zadaniu i pomaga wykonać więcej pracy każdego dnia.

 5. Uniwersalność: rozbudowa systemu jest prosta oraz przystępna cenowo. Tego typu rozwiązanie sprawia, że pilarka linowa ma możliwość wykonywania zadań w szerszym zakresie zastosowań, a wraz z tym zwiększenie przychodów firmy.

Piły linowe diamentowe od Husqvarna - porównanie modeli

Dlaczego piły linowe Husqvarna są uważane za niekwestionowanego lidera w swojej klasie? Przyjrzymy się bliżej oferowanym przez tę markę modelom! 

Pilarka linowa Husqvarna CS 10

Może być połączona z elektrycznymi piłami ściennymi, dzięki czemu może pracować w dwóch kierunkach - zarówno w pionie, jak i w poziomie. Można ją także zainstalować po obu stronach szyny - może ciąć z prawej lub z lewej strony. To oznacza dużą elastyczność podczas zastosowania. Piła linowa Husqvarna CS 10 sprzedawana wraz z 2 kołami pasowymi.

Piła linowa Husqvarna CS 2512

Sprawdzi się zarówno do mniejszych prac, jak i bardzo dużych i głębokich cięć. Modułowa budowa pozwala na łatwą instalację oraz ustawienie piły w pionie lub poziomie. Może być mocowana do podłoża, jak i do ścian. Możliwość zakupu samego urządzenia lub w zestawie z liną diamentową C 1000.

Oto tabela z najważniejszymi parametrami pił linowych od Husqvarna:

  Piła linowa Husqvarna CS 10 Piła linowa CS 2512
Max. prędkość liny na 2 biegu 24 m/s 25 m/s
Moc wyjściowa 19 kW 20 kW
Pojemność magazynu liny netto 10 m 16 m
Ciężar 100 kg 150 kg

 

Ostateczny wybór zależy od Twoich indywidualnych potrzeb i rodzaju prac, które zamierzasz wykonywać. Jeśli potrzebujesz sprzętu do najcięższych prac, warto rozważyć wybór piły Husqvarna. Dają one pewność, że prace zostaną wykonane sprawnie i niezawodnie, niezależnie od branży, w której działasz.

Jeśli masz pytania dotyczące tego sprzętu, zadaj pytania naszym specjalistom. Jeśli masz doświadczenie w korzystaniu z pił linowych Husqvarna, nie wahaj się podzielić swoją opinią i wystaw opinię naszym produktom. Chętnie poznamy Twoje zdanie na ten temat!