Sprzęt akumulatorowy na budowie - czy warto?

Jednym z nowoczesnych i efektywnych rozwiązań, które zdobywają coraz większą popularność w branży budowlanej, jest sprzęt akumulatorowy. Narzędzia akumulatorowe nie tylko sprawdzają się w niestandardowych sytuacjach na placu budowy, ale także posiadają wiele innych zalet. Czy opłaca się zainwestować w sprzęt budowlany zasilany akumulatorem? Jakie korzyści niesie ze sobą ta nowoczesna technologia? Czytaj dalej i dowiedz się jakie narzędzia akumulatorowe warto kupić na budowę!

Sprzęt akumulatorowy vs sprzęt spalinowy/tradycyjny

Z jednej strony mamy sprawdzony, tradycyjny sprzęt spalinowy lub zasilany prądem, który od lat cieszy się popularnością ze względu na swoją moc i wydajność. Z drugiej strony, coraz więcej profesjonalistów i pasjonatów odkrywa potencjał sprzętu akumulatorowego. Na co najlepiej się zdecydować? Nie jest to łatwa decyzja, aby dokonać świadomego wyboru, należy rozważyć zalety i wady obu rozwiązań.

Pierwszą i największą zaletą bezprzewodowego sprzętu budowlanego jest brak konieczności korzystania z kabli i gniazdek elektrycznych. Praca na placu budowy staje się o wiele bardziej komfortowa i mobilna. Nie trzeba martwić się o to, czy w danym miejscu jest dostęp do prądu czy nie. Można zrezygnować także z transportu ciężkich agregatów prądotwórczych oraz kanistrów z paliwem. Akumulatory umożliwiają pracę wszędzie, gdzie jest to potrzebne. W porównaniu do sprzętu spalinowego narzędzia akumulatorowe generują także znacznie mniejszy poziom hałasu. To nie tylko korzyść dla pracowników, ale także dla otoczenia. Zmniejszenie hałasu może być szczególnie ważne w przypadku prac w miejscach zamieszkałych lub w nocy.

Ostateczny wybór między sprzętem akumulatorowym a tradycyjnym zależy od konkretnej sytuacji i potrzeb na placu budowy. W przypadku krótkotrwałych prac, wymagających mobilności i przyjazności dla środowiska, sprzęt akumulatorowy może być idealnym rozwiązaniem. Natomiast w przypadku długotrwałych zadań, gdzie ważna jest moc i trwałość, tradycyjne narzędzia będą bardziej odpowiednie. Należy podkreślić także, że maszyny spalinowe najczęściej oferują dłuższy czas pracy na pełnym baku paliwa, niż narzędzia akumulatorowe na jednej baterii. Przy wyborze warto sprawdzić pojemność zbiornika paliwa oraz średnie spalanie. A w przypadku sprzętu akumulatorowego pojemność baterii, czas ładowania oraz długość pracy na pełnym akumulatorze.

Bezprzewodowy sprzęt budowlany - koszt

Przy podejmowaniu decyzji o zakupie warto również brać pod uwagę aspekty ekologiczne i koszty eksploatacji maszyn. Początkowo cena sprzętu akumulatorowego może wydawać się wyższa niż tradycyjnych narzędzi zasilanych spalinowo. Zwłaszcza jeśli chcemy dokupić więcej baterii. Natomiast w dłuższej perspektywie czasowej koszty eksploatacji są zazwyczaj niższe.

Konieczność zakupu i przechowywania paliwa, częste serwisy, koszty napraw i wymiany części, a także wydatki na oleje smarujące i filtry - z tym wiąże się użytkowanie sprzętu spalinowego. To znacząco podwyższa koszty. Ładowanie akumulatora jest zazwyczaj tańsze niż tankowanie paliwa, co może przełożyć na oszczędności w firmie. Baterie można ładować, wymieniać oraz wykorzystywać przez wiele lat. Ponadto, budowlany sprzęt akumulatorowy jest częściej łatwiejszy w obsłudze, a w związku z tym bardziej niezawodny i mniej narażony na awarie, co ogranicza koszty napraw. Te aspekty warto uwzględnić w analizie kosztów, aby dokładnie ocenić, który rodzaj sprzętu budowlanego jest bardziej opłacalny w dłuższej perspektywie czasowej.

Narzędzia akumulatorowe Husqvarna Construction

Obecnie na rynku znajdziemy wiele sprzętu wysokiej jakości zasilanego akumulatorowo. Producentów oferujących tę technologię jest coraz więcej, co zmusza ich do konkurowania o klientów poprzez oferowanie sprzętu o najlepszych parametrach i trwałości. Jednak bezkompromisowym liderem jest Husqvarna. Od lat marka znana jest z produkcji trwałych i solidnych maszyn. Ich narzędzia akumulatorowe nie są wyjątkiem.

Husqvarna oferuje różne rodzaje akumulatorów o różnej pojemności, co pozwala dostosować narzędzia budowlane do konkretnej pracy. Długi czas pracy bez konieczności ładowania sprawia, że jesteśmy w stanie osiągnąć znacznie bardziej zadowalające efekty. Dużym ułatwieniem jest to, że te same ładowarki i zasilacze pasują do wielu urządzeń. Intuicyjne ładowarki Husqvarna (QC330, QC500), umożliwiają szybkie ładowanie, dzięki dużej mocy wyjściowej oraz zapewniają długotrwałą wydajność. Podczas ładowania akumulatory są chłodzone, co jest dodatkową zaletą. System oparty na jednym akumulatorze umożliwia stosowanie tego samego akumulatora do kilku maszynach, a nawet przełączanie akumulatorów między nimi. Baterie BLi200 oraz BLi300 mimo swojego niewielkiego rozmiaru zapewniają długi czas pracy oraz możliwość ponownego naładowania nawet do 1500 razy.

AKUMULATOROWA PRZECINARKA HUSQVARNA K535I

Husqvarna K 535i to lekka przecinarka ręczna zasilana akumulatorem, charakteryzująca się prostą obsługą i niskimi wibracjami. Jest idealnym przykładem, jak sprzęt akumulatorowy może być praktycznie wykorzystany na placu budowy. Jej doskonałe proporcje mocy do wagi czynią ją znakomitym narzędziem do zastosowań w lekkich pracach remontowych. Pracuje w trybie cięcia na sucho, jak i na mokro. Dlatego przetnie zarówno betonowych i granitowych płyty w ogrodzie, jak i sprawdzi się podczas prac z dachówką. Zasilana bateriami BLi200/ BLi300.

Zastosowanie przecinarki akumulatorowej przynosi korzyści dla środowiska, jednocześnie nie stracisz na efektywności pracy i końcowym rezultacie projektu. Bądź częścią zmiany i zainwestuj w sprzęt akumulatorowy od Husqvarna!